Liga Okręgowa Trampkarz Młodszy roczniki 2007/8 i 9 jesień 2020 .

W sierpniu ( wtorek i czwartek) godz.17.00   zapraszamy na trening boisko ul. Szkolna 2

Wciąż trwają wakacje lecz dużymi krokami zbliża się termin rozpoczęcia rozgrywek piłkarskich 6 września. Nasi przeciwnicy to SEMP Siedlce przegralismy z nimi w ubiegłym roku 0-1 i 1-2, Wilga Mistków 1-5 i 3-2 oraz Tajfun Jartypory z tym zespołem jeszcze nie gralismy.

Mamy sobie do udowodnienia, że jestesmy lepsi od SEMPA i Wilgi, jeśli pandemia pozwoli na rozpoczęcie rozgrywek to mamy zabezpieczone środki finansowe na wyjazdy, sędziów, pomoc medyczną i darmowe treningi do końca listopada.

 • Czekamy na deklaracje amatora do 25 sierpnia.  W tym tygodniu wszyscy rodzice otrzymają sms z informacją i pytaniem czy kontynuujemy szkolenia i grę w lidze.
 • Pozyskalismy dotacje na zakup sprzętu jak kamera pro, projektor i ekran do nagrywania meczów i ich analizy.
 • Posiadamy środki finansowe na zakup kompletów piłkarskich i sprzetu treningowego.

Aby mieć argumenty do przedstawienia władzom lokalnym w celu  polepszenia infrastruktury  naszych boisk w Kotuniu czyli budowy oświetlenia i zaplecza sanitarnego w najbliżej przyszłości oraz w celu pozyskiwania większych dotacji lokalnych i z Ministerstwa Sportu – co pozwoli nam prowadzić darmowe szkolenia, nasze treningi i gra w lidze musi być kontynuowana, aby te warunki spełnić.

Pewna część zawodników, których bardzo długo musieliśmy namawiać do gry w naszych barwach a nie rozegrała jeszcze ani jednego meczu i już zrezygnowała z treningów, osoby które potrafią i chcą dalej grać w pilkę zapraszamy na treningi w ubiegłym roku 11 zawodników  z ponad 60 pokazało nam, że są ambitnymi zawodnikami i robią szybkie postępy i zasługują na to aby dalej ich szkolić. Mamy mocne fundamenty aby na nich zbudować drużynę z zdolnych i ambitnych zawodników. Piłka nożna jest najpopularniejszym i najprostszym sportem na świecie lecz ma swoje zasady, których trzeba przestrzegać tz: systematyczna praca, dyscyplina, taktyka itp

Liczymy na waszą pomoc rodzice, że zachęcicie swoje dzieci do systematycznego uczęszczania na treningi oraz 100 % obecność na meczach.

Aby przedstawić  wymogi i złożone procesy szkolenia i wymógł lecencji dla klubu i trenerów w obecnych czasach to klub przygotowuje się kilka miesięcy aby zebrać kadrę zawodniczą i spełnić wymagania Mazowieckiego ZPN .

Przykladowo jeśli obecni trenerzy będą chcieli kontynuować pracę szkoleniową w sezonie 2021/22 muszą zaliczyć kolejny etap szkolenia i uzyskać wyższą licencje uprawniającą do prowodzenia drużyny w rozgrywkach ligowych koszt takiego kursu to koszt 3000.00 i okres czasowy 7 miesięcy. Alternatywą dla klubu jest sprowadzenie trenera z zewnątrz a wiąże się to z dwukrotną stawką za wynagrodzenia. Ilość trenerów jest bardzo ograniczona w naszym rejonie. Widząc mało ilość  dzieci, które są naprawdę zaangażowane na treningach, każda przerwa w treningach spowoduje zakończenie szkolenia i  niechęć w przyszłości osób, które chciałyby podjąć sie ponownego szkolenia.

Nasz klub ma plany min.:

 •  Współpraca z gminami Mokobody i Grębków w celu pozyskiwania zawodników i budowy silniejszej drużyny.
 •  Klasa sportowa  o profilu piłka nożna
 •  Powstanie w Kotuniu Gminnego Ośrodka Sportowo-Rekreacyjnego, którego administratorem byłby klub LGKS Iskra Kotuń.

Czekamy na informacje zwrotne od waszych rodziców tel. kontaktowy 795 141 666 lub email adres apikotun@gmail.com

      

 

 

Trwa nabór zawodników do Akademii Piłkarskiej Iskra Kotuń

– roczniki 2007/8/9 kategoria wiekowa Trampkarz Młodszy

            – roczniki 2009/10/11 kategoria wiekowa Młodzik Młodszy

 

 

 

ABC Futbolu czyli zaczynamy od początku, treningi pokazowe

objaśniający najważniejsze elementy gry w  piłkę nożną i skrócone przepisy gry.

                        

Potrzebujesz zabrać z sobą:

 • piłkę
 • bidon z wodą
 • najlepszego kolegę
 • Nasz trening trwa od 90 minut do 120 minut i zalecamy wszystkim zawodnikom zabranie z sobą na trening:
 • np: banana, chleb ryżowy z miodem, zbożowy batonik, suszone owoce ( rodzynki, orzechy) i napój izotoniczny lub rozcieńczony sok naturalny z wodą.

 

Dodaj komentarz